Consultant Junior

VP-Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

Noul coleg va fi integrat in echipa de consultanti si va trebui sa invete cat mai repede posibil sa indeplineasca urmatoarele sarcini:
-Intocmirea cererii de finantate conform cu specificatiile solicitate de catre fiecare ghid.
-Intocmirea planului de afaceri si a studiului de fezabilitate conform indicatiilor oficiale.
-Intocmirea bugetelor proiectelor.
-Elaborarea proiectiilor financiare, analizei cost-beneficiu, calcularea si interpretarea indicatorilor financiari.
-Verificarea conformitatii documentelor transmise de catre beneficiar si necesare ca si anexe ale proiectului.
-Consilierea clientilor privind accesarea de fonduri nerambursabile.
-Orientarea beneficiarilor catre produsele ce corespund nevoilor acestora.
-Intocmirea de memorii justificative.

CERINTE

-Absolvent de studii superioare.
-Experienta in domeniul consultantei constituie un avantaj major.
-Cunoasterea si intelegerea cel putin la nivel teoretic a termenilor: Investitie rentabila, VAN, Buget, IMM, SWOT, Gantt.
-Limba engleza -nivel avansat; a doua limba straina constituie avantaj.
-Cunostinte avansate de MS Office - Excel in mod special.
-Gandire analitica si abilitati numerice.
-Creativitate, foarte bune abilitati lingvistice.
-Capacitatea de lucra cu dead-lineuri, focalizare asupra rezultatelor, dorinta permanenta de autodezvoltare.
-Organizare, determinare, responsabilitate.

BENEFICII OFERITE

-Accesul la suport si training de specialitate din partea unor consultanti mai experimentati.
-Posibilitatea de a activa intr-un domeniu competitiv si complex.
-Mediul de lucru profesionist si dinamic.
-Cultura organizationala orientata catre progres si eficienta.

Actionand sub deviza "We build business", companiile din cadrul VP Holding activeaza pe piata in domenii importante si complexe precum: arhitectura, urbanism, inginerie, consultanta in obtinerea de fonduri nerabursabile, elaborare si implementare de sisteme de management al calitatii, management de proiecte, grafica 3D, 2D, contabilitate, imobiliare, intermedieri financiare, private banking, business brokerage, marketing, recrutare, ofertare (mai multe detalii pe www.vp-holding.ro).