Consultant Fonduri Nerambursabile

Reiden Business Consulting SRLD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consilierea clientilor privind accesarea fondurilor europene - guvernamentale, identificarea si recomandarea programelor de finantare nerambursabila;
Interactiune prin telefon cu potentialii clienti;
Raspuns la e-mail-uri primite de la potentilii client - Stabilirea intalnirilor;
Intocmirea documentatiei specifice in vederea obtinerii finantarii nerambursabile: Plan de Afaceri, Studii de fezabilitate, Cereri de finantare, Analize cost-beneficiu, alte documente specifice;
Realizare cash flow, calcul indicatori de performanta si sustenabilitate financiara (fluxul de numerar, valoarea actualizata neta, rata interna de rentabilitate etc.);
Estimare cost al investitiei prin intocmirea bugetului investitiei pentru fiecare obiectiv prevazut prin documentatia de proiect;
Verificarea conformitatii tehnico-administrative a documentelor anexe ale proiectului in acord cu cerintele programului;
Gestionarea relatiei cu clientii pe parcursul elaborarii si derularii proiectelor;

CERINTE

Absolvent studii superioare economice / contabile - De preferat insa nu este o conditie obligatorie;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;
Pragmatic/a;
Excelente abilităţi de analiză şi sinteză a datelor şi informaţiilor;
Cunostinte avansate de operare PC (Outlook , Word, Excel, etc.);
Orientare spre calitate şi atentie la detalii;
Experienta de lucru cu termene limita.

BENEFICII OFERITE

Laptop
Telefon Mobil
Bonusuri trimestriale
Acces la mijloacele de transport in comun – birourile sunt situate in zona centrala / semicentrala
Program de lucru flexibil.

Companie ce activeaza in domeniul serviciilor de consultanta in obtinerea fondurilor nerambursabile Guvernamentale / Europene.