Consultant Fiscal Junior

Contexpert Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Consultanta fiscala si contabila acordata departamentului de contabilitate;
- Studierea legislatiei pe o tema data;
- Studierea legislatiei si informarea celorlalte departamente cu privire la modificari;
- Intocmirea de informari legislative pentru clientii companiei;
- Participare la intocmirea si verificarea articolelor de consultanta pentru revista "Capital" si pentru site-ul companiei;
- Corectarea testelor profesionale la angajare pentru posturi de contabili;
- Contabilitate pana la nivel de balanta si bilant pentru un client.

CERINTE

- Absolvent ASE - facultatea de contabilitate sau finante;
- Experienta in contabilitate minim 2 ani;
- O buna cunoastere a legislatiei fiscale;
- Foarte bune cunostinte de limba engleza;
- Capacitate de comunicare si relationare foarte bune;
- Bune cunostinte operare PC.

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesionist si un pachet salarial atractiv.

Contexpert Consulting ofera servicii de consultanta financiara si fiscala, contabilitate si salarizare pentru companii medii si mari, locale si multinationale. Experienta practica de zece ani, corelata cu pregatirea teoretica, ne pozitioneaza astazi ca experti in acest domeniu.

Serviciile de calitate si oamenii sunt cele mai importante resurse pentru noi. Investim in oameni si am creat o structura flexibila de promovare, in care fiecare isi poate gasi calea spre dezvoltarea profesionala. Specialistii echipei noastre sunt printre cei mai buni in domeniul lor de activitate si sunt tot timpul la curent cu noutatile si legislatia domeniului. Pregatirea primita aici este la nivelul celei din companiile multinationale. Punem mare pret pe delegarea responsabilitatilor si cresterea continua bazata pe evolutia si specializarea echipei.

Te asteptam sa te alaturi echipei noastre!