Consultant financiar

Signal Iduna Asigurari de Viata S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea produselor de asigurare de sanatate, viata si accident destinate persoanelor fizice
- Identificarea de noi clienti si noi oportunitati de vanzare
- Proceseaza cu maxima atentie si confidentialitate informatiile si documentele clientilor
- Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta o relatie pe termen lung intre acestia si companie
- Participa activ la realizarea target-ului de vanzari al echipei si la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei

CERINTE

- Experienta profesionala de minimum 5 ani; experienta anterioara in vanzarea produselor financiare constituie un avantaj
- Bune abilitati de relationare si comunicare cu clientii, capacitatea de a dezvolta parteneriate de lunga durata cu acestia
- Abilitati de negociere si solutionare a cererilor clientilor
- Capacitate de analiza, identificare si valorificare oportunitati de vanzare
- Orientare puternica catre rezultate si atingere target vanzari
- Studii medii sau superioare
- Cunostinte bune de operare Word, Excel, Power Point si Outlook

BENEFICII OFERITE

- Planuri anuale de finantare
- Comisioane de vanzare atractive, diferentiate pe trepte de cariera
- Planuri de cariera care asigura dezvoltarea profesionala in servicii financiare
- Programe de training la standarde germane, adaptate fiecarui nivel de cariera
- In functie de performanta, concursuri cu bonusuri si alte premii, vacante, posibilitatea de acces in cluburile exclusiviste ale consultantilor de succes

Daca sunteti interesati de aceasta oportunitate de cariera va rugam sa trimiteti CV-ul la cariere@signal-iduna.ro sau pe fax la 021 322 00 73. Va multumim.

SIGNAL IDUNA este unul dintre grupurile financiare de top de pe piata germana cu expertiza in asigurarile de sanatate, viata si accident. Misiunea Signal Iduna Romania este de a deveni lider pe piata asigurarilor de sanatate. Pentru a ne atinge obiectivele, continuam sa ne extindem forta de vanzari in marile orase: Bucuresti, Timisoara, Cluj, Constanta, Baia Mare.