Consultant BPM

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea, testarea si implementarea de solutii software de tip BPM bazate in principal pe platforma JAVA
- Redactarea documentatiei tehnice specifice proiectelor
- Support level 3 pe solutiile dezvoltate
- Efectuarea analizei tehnice precum si oferirea de consultanta tehnica pe solutiile dezvoltate pentru clientii companiei
- Training si asistenta post-implementare pentru solutiile dezvoltate

CERINTE

- Experienta in dezvoltarea de solutii BPM ( de exemplu: IBM BPM, Tibco, Metastorm etc)
Experienta dezvoltarii de procese folosind Websphere Lombardi Edition, IBM BPM reprezinta un avantaj major
- Minim 1 an, implicare in proiecte cu rol de dezvoltare interfete WEB complexe - HTML/JavaScript/JSP/CSS
Experienta in lucrul cu Dojo sau jQuery reprezinta un avantaj
- Minim 1 an, implicare in proiecte cu JAVA based, cu rol de dezvoltator
Cunostinte solide de XML Transformation/Validation precum si dezvoltarea de WebServices reprezinta un avantaj major
- Experienta in dezvoltare MS-SQL (T-SQL, Stored Procedures, XML Data etc)
Experienta in dezvoltarea pe Reporting Services reprezinta un avantaj
- Cunostinte de administrare a unui server de aplicatii (de exemplu: WAS, Jboss, Tomcat)
Certificarea IBM Certified System Administrator - WebSphere Application Server reprezinta un avantaj
- Cunostinte limba engleza: scris / vorbit - nivel minim 8 (scara 1-10);
- Absolvent Facultatea "Cibernetica si statistica economica", " Automatica si Calculatoare", Matematica - "Informatica economica" sau alte facultati cu profil de informatica.

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).