Agent Vanzari

CHANTAL DESIGN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- contactarea si consilierea clientilor (persoane juridice) din portofoliul firmei (Clienti din toata tara precum si din strainatate)
- comercializarea produselor firmei in regim en-gross (confectii textile dama / tineret, rochii de seara, etc) catre clienti (telefonic, email).
- urmarirea comenzilor clientilor si finalizarea acestora;
- facturarea produselor clientilor;
- preluarea comenzilor primite de la clienti (telefonic);
- urmarirea comenzilor clientilor, operarea si procesarea acestora in vederea finalizarii corespunzatoare;
- oferirea catre client a serviciilor de consultanta pentru achizitionarea produselor companiei;
- convingerea clientilor sa achizitioneze o gama mai larga de produse oferite de catre magazin;
- atragerea de clienti noi;
- negocierea conditiilor comerciale cu clientii;
- participarea la cursuri si traininguri;
- pregatire produselor pentru livrare catre curier
- negociaza cu clientii persoana juridica, in functie de: rulaj, cantitate/valoarea comandata, modalitatea de plata
-negociaza si propune discounturi la vanzarile promotionale in sezon si extrasezon
- prezinta clientilor produsele informandu-i periodic in ceea ce priveste noile modele indiferent de sezon.
Salariu motivant,peste medie + comision la fiecare produs vandut.

CERINTE

-cunostinte de operare a programelor office (word. excel etc.),
-sa aiba abilitati de comunicare
-sa aiba cunostinte de marketing, in vederea promovarii produselor,
- sa aiba spirit de analiza si sinteza, spirit organizatoric, initiativa, disciplina, perseverenta, obiectivitate, capacitate decizionala.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant,peste medie +comision la fiecare produs vandut.

Compania CHANTTAL este un brand in plina dezvoltare, producator de confectii textile exclusiv dama, prezent pe piata din Romania de peste 13 ani, cu parteneri in toata tara si in comunitatea Europeana