Consilier preturi piese si accestorii auto

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Calculeaza pretul de vanzare al pieselor de schimb catre importatori, între filialele Renault si catre partenerii din Grupul Renault;
- Calculeaza tarifele aplicabile in toate tarile, respectand cifra de afaceri si marja de profit;
- Intocmeste rapoarte pentru tarile de destinatie ale pieselor de schimb si pentru serviciul central;
- Asigura pregatirea activitatii de tarifare pentru tarile de destinatie ale pieselor de schimb.

CERINTE

- Studii superioare tehnice sau economice sau informatice
- Franceza si engleza: nivel avansat
- Cunostinte tehnice automobil -reprezinta un avantaj
- Experienta in calcul tarifar este un plus

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviul final.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de dezvoltare si cercetare in domeniul ingineriei Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.