Consilier Juridic Stagiar / Avocat Stagiar

AKTOR STA SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia sarcinile de rutina ale Sefului Departamentului Juridic (raspunsuri diverse catre terti; intocmire documente cu caracter specific; organizare si indosariere diverse documente cu caracter confidential etc);
- Intocmeste rapoarte periodice privind desfasurarea activitatii d.p.d.v juridic-administrativ;
- Intocmeste contracte si acte aditionale la solicitarea sefului Departamentului Juridic;
- Organizarea si continua actualizare a bazei de date cu contractele companiei, precum si buna gestionare a acesteia;
- Gestionarea punctelor de lucru ale societatii;
- Inlocuieste Seful Departamentului Juridic in lipsa, in limita sarcinilor delegate de catre acesta;
- Se ocupa de aducerea la zi a tuturor aprobarilor; avizelor necesare functionarii in legalitate a societatii;
- Organizarea si coordonarea activitatii in limitele stabilite de Seful Departamentului Juridic.

CERINTE

- Absolvent studii superioare in domeniul juridic ( de preferinta facultate de stat - dar nu obligatoriu), promotia 2004, 2005, 2006;
- Foarte bune cunostinte operare PC si de limba engleza;
- Posesor permis auto categoria B (dar nu obligatoriu);
- Este de preferat experienta pe post de asistent manager sau consilier juridic (dar nu obligatoriu);
Candidatul ideal trebuie sa intruneasca toate din urmatoarele conditii: dinamism, spirit dezvoltat de initiativa, foarte bune abilitati de relationare cu semenii; tinuta office si prestanta; orientare spre cariera, tact, spirit practic.

AKTOR S.A. este una din cele mai mari grupuri de firme ce activeaza in Grecia in domeniul constructiilor, exploatarii carierelor de piatra, exploatarilor miniere, activitatilor comerciale si serviciilor. In Romania, AKTOR SA activeaza cu precadere in domeniul constructiilor din anul 2004, prin Sucursala sa din Bucuresti deruland diverse proiecte de mare anvergura.