CONSILIER JURIDIC SENIOR

Mediplus Exim SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea respectarii de catre societate a conditiilor legale de inregistrare si functionare, redactare hoatarari AGA, Acte aditionale, decizii ale Administratorului, etc;
Furnizarea de consultanta de specialitate in domeniile: comercial, concurenta comerciala, muncii, proprietate intelectuala, fiscal, leasing, vamal in scopul prevenirii producerii efectelor juridice nedorite, opinii juridice, memorii, referate, decizii, notificari, diverse adrese, etc;
Redactarea, modificarea si avizarea contracte furnizori externi si interni, clienti: distributie, consignatie, agentie, antrepozitare, antrepriza, marketing, prestari-servicii diverse, comision in domeniul farmaceutic, in conformitate cu dispozitiile legale aplicabile;
Reprezentarea societatii in procedurile contencioase (instantele de judecata si/sau Curtea de Arbitraj) si necontencioase (autoritati publice, institutii publice, etc.).

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Drept;
Membru in Barou reprezinta un avantaj;
Experienta pe o pozitie similara minim 4-5 ani;
Experienta anterioara in societati de import-export si distributie produse reprezinta un avantaj;
Cunostinte avansate de limba engleza: scris, citit, vorbit;
Excelente abilitati de comunicare, executie si organizare.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant si oportunitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu dinamic si profesionist.

Mediplus Exim SA este cel mai mare distribuitor de medicamente din Romania si este parte componenta a grupului A&D Pharma alaturi de o puternica retea de farmacii, Sensiblu SRL.