Consilier juridic - Regulatory Affaires

Help Net Farma SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Asigurarea comunicarii din punct de vedere juridic cu Casele de Asigurari, Ministerul Sanatatii si alte autoritatii;
2. Asigura asistenta juridica a companiei in vederea desfasurarii activitatii in conformitate cu reglementarile legale in vigoare:
- isi da avizul cu privire la legalitatea actelor elaborate de societate;
- redacteaza adrese, notificari, diferite cereri catre clientii externi;
- intocmeste proiecte de contracte impreuna cu compartimentele functionale din cadrul societatii; elaboreaza, analizeaza, modifica si adapteaza contracte, acte aditionale; verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare;
- asigura respectarea procedurilor si participa la cercetari disciplinare.

CERINTE

- Abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Abilitati de invatare rapida
- Atentie la detalii
- Studii superioare – Facultatea de Drept/Stiinte juridice

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru competitiv;
- Pachet salarial motivant.

Una dintre cele mai puternice si dinamice companii farmaceutice din Romania, aflata in plina expansiune.