Consilier Juridic- pentru Sucursalele din Bucuresti

BANCA ROMANEASCA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea situatiilor juridice ce apar la nivelul sucursalelor aflate in portofoliu;
- Notificarea actelor judiciare si extrajudiciare;
- Intocmirea si adresarea protestului de neplata;
- Alte activitati care potrivit legii sunt de competenta consilierului juridic.

CERINTE

-Studii superioare juridice (diploma de licenta);
- Minim 1 an experienta bancara;
- Limba engleza – cel putin nivel mediu
- Abilitati operare PC (Word, Excel);
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Initiativa si capacitate de organizare;
- Spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Training Intensiv
Pachet Salarial Atractiv

In noiembrie 2003, cel mai mare grup financiar din Europa de sud-est, grupul National Bank of Greece (NBG), a achizitionat pachetul majoritar la Banca Romaneasca.

Datorita suportului financiar al actionarului sau majoritar, National Bank of Greece, in februarie 2006, Banca Romaneasca si-a majorat capitalul social cu 68 milioane Euro, ajungand in prezent la o valoare de peste 112 milioane euro. In prezent este detinuta in proportie de 88,70% de National Bank of Greece, si 10,18% de Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

Grupul NBG are o prezenta puternica in 5 tari din Sud-Estul Europei, o retea in plina dezvoltare de peste 850 de sucursale, 21.000 de angajati si o cota de piata regionala de aproximativ 10% din creditele acordate persoanelor fizice.