CONSILIER JURIDIC / LEGAL ADVISER

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea evidentei actelor din Departamentul Juridic (emise/primite), aducerii la cunostinta si aplicarii acestora intocmai de catre personalul companiei;
- Prelucrarea legislatiei nou aparute care reglementeaza activitatea companiei;
- Depunerea diligentelor necesare in exercitarea drepturilor si asigurarea indeplinirii obligatiilor ce revin companiei;
- Intocmirea de dispozitii, regulamente, ordine si instructiuni, rapoarte, informari, referate de specialitate si prezentarea lor Legal Manager-ului spre avizare;
- Luarea de masuri pentru evidenta, selectionarea, conservarea documentelor proprii in vederea arhivarii acestora, asigurand eliberarea de copii dupa actele si documentele detinute de arhiva companiei, in conditile legii;
- Conceperea si redactarea contractelor comerciale si civile.

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Drept;
- Experienta de minim 6 luni (1 an constituie avantaj);
- Permis de conducere - categoria B;
- Fire dinamica, sociabila, organizata;
- Atitudine protocolara.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Mediu de lucru placut;
- Posibilitatea dezvoltarii profesionale.