CONSILIER JURIDIC JUNIOR

Grafton Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceasta pozitie este o excelenta oportunitate de a lucra intr-un mediu profesionist international in pozitia de

cu urmatoarele responsabilitati:

Asigurarea conformitatea activitatii companiei cu reglementarile legale in vigoare.
Monitorizarea legislatiei si informarea clientii interni asupra ultimelor reglementari pe domeniile de activitate
Asigurarea legalitatii actelor juridice incheiate de firma;
Redactarea documentelor de natura juridica
Redactarea deciziilor consiliului de administratie;
Asigurarea consultantei juridice in relatia dintre companie si externi (clienti, furnizori, prestatori de servicii, parteneri, finantatori etc), dar si in relatia interna, intre companie si angajati, codul muncii, regulamentul intern, proceduri interne.
Mentinerea relatiilor cu toate autoritatile statului cu care firma colaboreaza;
Reprezentarea firmei in situatiile legate de domeniul sau de competenta

CERINTE

Candidatul trebuie sa intruneasca minim urmatoarele cerinte:

Minim 2 ani experienta in pozitie similara, domeniul privat
Studii superioare de specialitate
Cunostinte foarte bune de legislatie: drept comercial, civil, dreptul muncii
Abilitati de lucru pe calculator MS Office
Engleza nivel conversational, germana prezinta avantaj
Atitudine pozitiva, proactiva, capacitate buna de organizare
Abilitati de rezolvare a problemelor si luare a deciziilor

BENEFICII OFERITE

Clientul nostru ofera oportunitatea de a lucra cu unul din cei mai importanti jucatori pe piata din segmentul productiei si comercializarii de materiale de constructii, cat si asigurarea unei dezvoltari durabile.

Founded in 1982, Grafton Recruitment has established itself as a world class provider of recruitment solutions. Grafton has experienced an impressive growth pattern in the last five years. The network has built to a total of 70 branch operations spanning 19 different countries including the United Kingdom, Republic of Ireland, Chile, Czech Republic, Slovakia, Hungary, Poland, Lithuania, Russia, Portugal, France, Austria, Belgium, Turkey, UAE and Romania.