Consilier Juridic - Junior

Consumer Product Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia responsabilitati din partea managerului in vederea asigurarii unei activitati suport de consiliere generala in vederea optimizarii pozitiei juridice a companiei si a inlaturarii riscului;
- Reprezinta interesele societatii in relatiile cu administratii financiare locale, organisme de reglementare in domeniul concurentei , instante judecatoresti, oficiul de stat pentru inventii si marci, oficiul registrului comertului, administratia financiara, birouri notariale;
- Evidenta si arhivare documente juridice;
- Monitorizare legislatie si efectuarea de informari legislative;
- Intocmirea si monitorizarea bazei de date privind actele juridice incheiate de societate;
- Mentine agenda managerului;

CERINTE

- Studii superioare juridice finalizate sau an terminal;
- Cunostinte de drept comercial;
- Organizare, analiza, atentie la detaliu, disponibilitate deplasare privind relationarea cu autoritatile;
- Cunostinte operare PC;
- Cunostinte solide de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera pachet compensatoriu motivant.

Companie ce activeaza in domeniul FMCG, distribuitor al unei game variate de produse de larg consum.