Consilier Juridic / In House Legal Adviser

Perform HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza contractele necesare desfasurarii activitatii firmei si urmareste legalitatea incheierii contractelor cu terti.
- Mentinerea relatiei contractuale cu beneficiarii si furnizorii (pregatire si negociere contracte, dispute contractuale, litigii)
- Ofera asistenta in activitatea de oferire a serviciilor, suportului juridic al firmei, elaborarea documentatiei interne,perfectarea contractelor comerciale si a altor acte juridice semnate de companie.
- verificarea si rezolvarea procedurile necesare recuperarii sumelor restante de la clientii firmei (notificari, instiintari, somatii, plangeri in instanta daca e necesar)

- Identifica si analizeaza cauzele generatoare de litigii si actioneaza pentru reducerea incidentei acestora.
- Acorda asistenta juridica departamentelor din cadrul firmei, asigurand legalitatea documentelor intocmite de acesta.
- Pregateste documentatia pentru obtinerea diferitelor avize si autorizatii necesare bunei functionari a firmei si se ocupa de reinnoirea celor in curs de expirare / expirate
- Mentinerea relatiei cu Registrul Comertului si alte institutii juridice

CERINTE

Perform HR recruteaza pentru unul din clientii sai o companie cu capital integral romanesc care presteaza servicii in domeniul climatizarii, ventilatiei si aerului conditionat.

- experienta anterioare de 2-3 ani pe un post similar.
- Studii superioare juridice
- Experienta in redactarea si verificarea de contracte comerciale
- Cunoasterea legislatiei: Drept Comercial, Dreptul muncii, Drept civil si fiscal
- Cunostinte MS Office
- Cunostinte bune de limba engleza - preferabil vocabular de specialitate (terminologie)
- Flexibilitate, rezistenta la stres
- Capacitate de analiza si sinteza
- Abilitati foarte bune de comunicare

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv.

Perform HR este o companie de resurse umane, specializata in trei arii de activitate:
selectie si recrutare de personal, evenimente de cariera pentru tinerii profesionisti
din Romania si consultanta in resurse umane.

Perform HR recruteaza pentru unele dintre cele mai mari companii din Romania, oferind
permanent numeroase oportunitati de cariera tinerilor profesionisti.

Mai multe informatii despre noi puteti gasi pe site-ul nostru oficial, www.performhr.ro