CONSILIER JURIDIC - important jucator pe piata imobiliara

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata imobiliara din Bucuresti. Activitatea grupului este structurata pe doua directii importante si anume: dezvoltare imobiliara si inchiriere spatii comerciale proprii.

Responsabilitati:
Intocmirea si revizuirea contractelor încheiate de societate (prestari servicii, montaj/antrepriza, inchiriere/subinchiriere, publicitate etc.);
Asigurarea relatiei cu institutiile statului (cu titlu de exemplu: Administratii Financiare, Taxe si Impozite Locale, Politie, ANPC etc);
Obtinerea tuturor avizelor/autorizatiilor necesare pentru buna functionare a societatii;
Asigurarea relatiei cu Asociatiile de Proprietari;
Reprezinta societatea in relatia cu Oficiul Registrului Comertului;
Reprezinta societatea in relatia cu instantele judecatoresti pentru solutionarea situatiilor litigioase in care este implicata societatea (cu precadere in domeniul contraventional si al executarii silite);
Oferă consiliere privind legislaţia aplicabilă societatii atat cu privire la relatiile de munca ale angajatilor cat si cu privire la activitatea desfasurata de societate;
Intocmeste diverse adrese, notificari, somatii catre clientii/furnizorii societatii, precum si catre alte persoane fizice si/sau juridice de drept privat sau publice.

CERINTE

Experienta pe o pozitie similara de minim 2-3 ani;
Cunostinte de drept societar si drept contractual;
Cunoştinţe privind reguli specifice ale societatilor de amanet si schimb valutar- constituie un avantaj;
Studii de specialitate finalizate;
Cunostinte avansate- pachet Microsoft Office;
Engleza nivel mediu-bun;
Seriozitate și organizare în muncă.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant ( negociabil in functie de experienta profesionala);
Bonuri de masa.

Detalii: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.