CONSILIER JURIDIC- GRUP DE FIRME- DOMENIUL DE ACTIVITATE: TRANSPORTURI

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza contractele intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale, civile si intereselor companiei
Consiliaza managementul in legatura cu normele, regulile si legile in vigoare pentru desfasurarea activitatii specifice fiecarui departament
Analizeaza toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse
Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora
Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
Asigura suport legal cu privire la corectitudinea si modul de realizarea a planurilor de achizitii si tranzactii si a strategiilor elaborate
Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei si reprezinta compania, din punct de vedere legal si juridic.

CERINTE

Minim 4 ani intr-o companie cu numar mare de angajati- S.A./ Companie multinationala (constituie avantaj activitatea in domeniul transporturilor)
Studii superioare ; licentiat in stiinte juridice
Cunostinte de specialitate de legislatia muncii interna si europeana; tipuri de contracte comerciale
Limba engleza nivel avansat
Permis de conducere categoria B
Bun negociator, capacitatea de perseverare in atingerea obiectivelor; finalizeaza proiectele in parametrii stabiliti
Sociabil, comunicativ; manifestare ascendenta in relatiile cu ceilalti; intuitiv si persuasiv.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.