Consilier juridic/Expert achizitii publice

Federatia ONPHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Acordă consultanţă juridică de specialitate in activităţile proiectelor atat pentru beneficiar cat si pentru partenerii acestuia;
• Asigură consultanţă juridică pe perioada derulării procedurilor de achiziţie publică, derulate in cadrul organizatiei, conform reglementarilor in vigoare si procedurilor interne;
• Avizează contractele de furnizare de servicii şi de lucrări atribuite ;
• Răspunde de modul de realizare a consilierii juridice;
• Negociază, pe cale amiabilă, disputele ce apar intre partenerii proiectului;
• Răspunde de indeplinirea corecta a documentelor juridice care se intocmesc in cadrul proiectului;
• Avizează din punct de vedere al tehnicii legislative şi al corelării cu prevederile altor acte normative, proiectele iniţiate de ONPHR;
• Exercită alte atribuţii prevăzute de normele in vigoare pentru domeniul său de competenţă şi potrivit pregătirii de specialitate;

CERINTE

- Absolvent Facultatea de Drept, specializarea stiinte juridiceetine
- Utilizarea limbii engleze la nivel mediu – avansat
- Cunoasterea normelor de specialitate ce reglementeaza obiectul de activitate al organizatiei
- Detine atestat de Consilier juridic
- Cunoasterea legislatiei muncii in vigoare si a modificarilor ei la zi
- Experienta de minim 1-3 ani in proiectele POSDRU
- Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara de consilier juridic
- Experienta in domeniul achizitiilor publice
- Foarte bune capacitati de organizare si planificare

BENEFICII OFERITE

Numai persoanele selectate pentru interviu vor fi contactate

Federatia “Organizatia Nationala a Persoanelor cu Handicap din Romania” (ONPHR) este o organizatie neguvernamentala, umanitara, pentru drepturile omului, apolitica si non-profit, cu personalitate juridica si durata nedeterminata. ONPHR este o federatie constituita din organizatii neguvernamentale ale persoanelor cu dizabilitati si pentru persoanele cu dizabilitati care dezvolta programe vizand egalizarea sanselor, integrarea si incluziunea sociala a persoanelor cu dizabilitati.