Consilier Juridic Definitiv

ISOVOLTA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verificarea legalitatii actelor societatii.
Redactarea de cereri si acte juridice.
Planificarea activitatii de reprezentare in instanta.
Reprezentarea societatii in instantele judecatoresti de toate gradele.
Acordarea de consultanta juridica departamentelor societatii, inclusiv Consiliului de Administratie.
Verificarea legalitatii contractelor incheiate de societate cu tertii.
Organizarea si planificarea bazei juridice de date, a arhivei juridice si a situatiei la zi cu litigiile.

CERINTE

Absolvent al Facultatii de Drept, Specializarea Stiinte Juridice
Membru al CCJ
Bun cunoscator al legislatiei muncii, comerciale, civile si a societatilor comerciale
Experienta minim 3 ani
Limba engleza si/sau germana
Cunostinte operare calculator MS Office
Abilitati excelente de comunicare
Persoana organizata, riguroasa, responsabila, cu simtul confidentialitatii

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru profesionist si dinamic.
Salariu atractiv, bonuri de masa, telefon.

SC ISOVOLTA SA este o companie cu capital privat austriac, producatoare de materiale electroizolante.
www.isovolta.ro