Consilier Juridic

Asociatia pentru Implementarea Democratiei

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizatie neguvernamentala angajeaza Consilier Juridic cu experienta anterioara (minim 3 ani) pentru proiect finantat prin fonduri structurale, cu norma partiala (4h/zi) si pe o perioada de 2 ani, cu posibilitate de prelungire in cadrul altor proiecte.

CERINTE

Candidatul ideal: studii superioare de specialitate si experienta in cadrul unor proiecte din fonduri europene/structurale, cunostinte temeice privind dreptul muncii, contracte, achizitii publice, prevederi privind fondurile structurale.

Responsabilitati:

Asigura consultanta si asistenta juridica in cadrul proiectului, in conformitate cu legislatia in vigoare si cerintele privind implementarea proiectelor din fonduri structurale.
Urmareste respectarea legalitatii activitatilor desfasurate in cadrul proiectului
Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie
Realizeaza informari privind modificarile legislative si actele normative de interes pentru desfasurarea activitatilor din proiect.
Formuleaza propuneri, puncte de vedere juridice cu caracter consultativ.