Consilier Juridic

Exegens Management Consultants

Job expirat

RESPONSABILITATI

Exegens Management Consultants recruteaza pentru clientul sau un Consilier Juridic ale carui responsabilitati vor fi:
- Analizarea si vizarea contractelor intre companie si furnizori/clienti si adaptarea lor conform legislatiei comerciale si civile, precum si intereselor companiei reprezentate.
- Analizarea contractelor de munca intre companie si angajati si propunerea de solutii pentru buna desfasurare a activitatii.
- Analizarea si vizarea tuturor documentelor furnizate de celelalte departamente si oferirea de consultanta juridica cu privire la subiectele expuse.
- Actualizarea permanenta a informatiilor referitoare la noile modificari de legislatie si punerea la dispozitia persoanelor interesate din organizatie a noilor informatii si implicatii pentru activitatea acestora.
- Solutionarea problemelor aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal.
- Consilierea managementului din punct de vedere legal.
- Avizarea tuturor documentelor cu caracter de norme si regulamente care reglementeaza activitatea companiei.

CERINTE

- Studii universitare si postuniversitare in domeniul juridic.
- Experienta de min. 3 ani in pozitia de consilier juridic.
- Buna cunoastere a limbii engleze.
- Cunostinte avansate PC.
- Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele, empatie.
- Abilitati de negociere si comunicare.
- Abilitatea de a lucra atat independent, cat si in echipa.
- Atitudine pozitiva si abilitatea de a-i mobiliza si pe altii.
- Abilitatea de a gestiona sarcini multiple in acelasi timp.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv,
- Oportunitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie lider de piata in domeniu,
- Mediu de lucru dinamic.

Exegens Manangement Consultants este o companie de consultanta, training, workshop-uri si conferinte in productivitate si controlling. Compania noastra ofera servicii specifice pentru imbunatatirea productivitatii prin reduceri sistematice de costuri, prin imbunatatirea nivelului de calitate perceputa de clienti si prin scurtarea timpului de reactie la semnalele pietei, urmarindu-se captarea noilor valori/nevoi ale consumatorilor.