Consilier Juridic

LIBRA BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica zilnic si notifica managerii bancii, sefii de divizii/departamente si directorii de subunitati Libra Bank asupra modificarilor intervenite in legislatie in legatura cu activitatea lor;
- Redacteaza proiecte de contracte si/sau alte documente legale referitoare la activitatea bancii;
- Consultanta asupra contractelor si afacerilor incheiate de banca, la cererea managerilor bancii si/sau sefului direct
- La cererea conducerii bancii sau a persoanelor imputernicite ofera consultanta referitoare la activitatea de creditare (avizare/intocmire contracte de credit, contracte de garantie, asigurarea opozabilitatii acestora, alte acte sau fapte referitoare la activitatea de creditare) si la activitatea de front ¿¿¿ office in legatura cu clientii bancii
- Avizeaza contractele incheiate de banca si orice alte acte emise de banca, la cererea managerilor bancii;
- Avizeaza reglementarile interne ale bancii, la cererea managerilor bancii;
- Avizeaza/intocmeste contractele de garantie ce vor fi semnate cu clientii la nivelul fiecarei sucursale, conform competentelor in vigoare;
- Efectueaza activitati de control la nivelul sucursalelor pentru identificarea riscurilor juridice existente in dosarele clientilor bancii.

CERINTE

- Studii superioare juridice
- Experienta relevanta in domeniul juridic
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational)
- Cunostinte de PC

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare dupa numai 6 luni de la angajare
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate
- Meritocratie - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator

Asteptam C.V.-urile dvs. pe fax la: 021/2306565 sau e-mail la: jobs@librabank.ro
Aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.
Numai candidatii eligibili vor fi contactati.

Misiunea noastra este sa oferim cele mai potrivite solutii financiare pentru specialistii din segmentul profesiunilor liberale si pentru antreprenorii din segmentul firmelor mici si mijlocii.

Pentru aceasta, iti punem la dispozitie o echipa de oameni talentati si motivati, pregatiti sa te asiste. Este convingerea noastra ca succesul si performanta in mediul bancar se realizeaza nu doar prin oferirea de servicii de calitate ci, mai ales, prin construirea unor relatii si parteneriate financiare de lunga durata cu clientii nostri.