CONSILIER JURIDIC

RCI Leasing Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura consultanta juridica necesara diferitelor departamente din cadrul societatii
- Gestioneaza dosarele privind recuperarea in justitie a creantelor
- Reprezinta societatea in instanta (daca este cazul)
- Gestioneaza relatia cu prestatorii specifici

CERINTE

Studii juridice superioare.
Cunoasterea limbii franceza nivel curent; cunoasterea limbii engleza este un plus.
Experienta de minim 5 ani.
Cunoasterea specificitatilor domeniului leasing constituie un avantaj.
Aptitudini de analiza, sinteza si colaborare in transversal.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial atractiv, posibilitati de cariera intr-un mediu international, programe de formare.

Infiintata in ianuarie 2002, RCI Leasing Romania IFN este o filiala 100% a grupului Renault, detinuta de RCI Banque.
RCI Banque este parte integranta a grupului Renault care sprijina exclusiv vanzarile marcilor sale, peste tot in lume.