Consilier Juridic

TBI CREDIT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

ROL: Reprezinta drepturile si interesele legitime ale companiei in raport cu autoritatile publice, institutiile de orice natura, precum si cu orice persoana juridica si fizica.
- face analiza contractelor;
- informeaza cu privire la modificarile din domeniul legislativ;
- vizeaza din punct de vedere legal orice tip de contract incheiat de companie;
- actioneaza in judecata debitorii;
- pune in executare silita sentintele obtinute in vederea recuperarii debitelor;
- formuleaza actiuni in justitie;
- redacteaza acte juridice si indeplineste orice alte sarcini de natura juridica

CERINTE

- studii superioare de specialitate;
- experienta minim 3 ani in cadrul unui departament juridic;
- limba engleza ¿ nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-o companie multinationala.
- Pachet salarial atractiv

TBI Credit SA este o companie financiara multinationala care face parte din grupul olandez TBIH Financial Services si este activa in acordarea de credite de consum. Implementarea unui sistem de creditare potrivit cu clientii tinta a dus la succes si la dezvoltarea companiei.
TBI Credit SA s-a infiintat in anul 2003 si este prezenta in 33 de orase din Romania.