CONSILIER JURIDIC

Media Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Elaborarea si supervizarea incheierilor de contracte comerciale;
* Reprezentarea si sustinerea intereselor societatii in relatia cu institutiile de stat si private;
* Mentine legatura cu Registrul Comertului si institutiile statului;
* Intocmeste notificari catre clientii rau platnici;
* Mentine legatura cu departamentul de conabilitate in vederea identificarii clientilor datornici;
* Identifica solutii pentru recupararea datoriilor;
* Acorda consultanta juridica directorului general;
* Intocmeste corespondenta juridica a firmei;
* Pregateste, urmareste si gestioneaza dosarele aflate in litigiu;
* Redactarea clauzelor cuprinse in fisele de post si in CIM a personalului angajat;
* Obtinerea autorizatiilor necesare functionarii firmei;
* Supervizarea si obtinerea documentelor necesare pentru achizitiile firmei;
* Alte activitati specifice Departamentului Juridic.

CERINTE

* Absolvent studii superioare JURIDICE;
* Experienta minim 3 ani pe un post similar (consilier juridic- departament comercial);
* Cunostinte bune MS Office (Word, Excel, Outlook), Internet;
* Cunostinte medii de limba engleza;
* Permis auto categoria B, cu experienta.

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana meticuloasa, organizata, tinuta office, bun negociator, loiala, ferm, autoritar, bun profesionist.

VA OFERIM POSIBILITATEA sa apreciati daca profilul dumneavoastra corespunde CERINTELOR POSTULUI si daca BENEFICIILE oferite sunt pe masura asteptarilor dumneavoastra.
IN CAZUL IN CARE ACESTE DOUA CONDITII SUNT INTRUNITE, VA INVITAM SA NE CONTACTATI LA TELEFON 021.211.45.22 PENTRU A PROGRAMA UN INTERVIU DIRECT.
Ne puteti contacta de luni pana vineri intre orele 9,00 - 17,00 la telefon 021.211.45.22.; VODAFONE 0722.33.12.55; ORANGE 0745.031.031.

BENEFICII OFERITE

- Salariul NET lunar este de 2500 RON.
- Se ofera auto pentru deplasari (eventual la dispozitie), telefon.
- Program de lucru L-V: 8.00-17.00.
- Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.

Human Resources Agency - Consultanta in domeniul Managementului Resurselor Umane, head hunting, proiectarea si dezvoltarea carierei, testare si evaluare psihologica.
POSTURILE DISPONIBILE VA SUNT PREZENTATE DACA ACCESATI www.mediamarket.ro

CLIENTUL NOSTRU ESTE O SOCIETATE CE ARE CA OBIECT DE ACTIVITATE COMERTUL CU RIDICATA DE PAL MELAMINAT SI ACCESORII MOBILA.
Locatia companiei este in sector 2, Bucuresti.