Consilier Juridic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Redacteaza diferite tipuri de contracte standard folosite in relatia cu clientii;
- Avizeaza contractele ce urmeaza a se incheia cu clientii si participa la negocieri;
- Pregateste documentele in vederea inchierii contractelor cu clientii si incheie in numele societatii aceste contracte;
- Urmareste activitatea de obtinere a creditelor de catre clientii societatii;
- Asigura legatura intre societate si clientii acesteia in etapa contractarii;
- Calculeaza taxe notariale;
- Gestioneaza, imbunatateste si completeaza la zi baza de date cu privire la contractele incheiate cu clientii;
- Tine evidenta contractelor cu clientii, a termenelor de plata si a limitelor de creditare.

CERINTE

- Facultatea de drept
- Experienta anterioara – min 2 ani (contracte comerciale, vanzari, notariat)
- Cunostinte de specialitate solide: drept civil, comerical, financiar
- Limba engleza
- Permis de conducere - categoria B
- Dinamism
- Abilitati de comunicare
- Abilitati de negociere si persuasiune
- Orientare catre client