CONSILIER JURIDIC

ARTHUR HUNT in colaborare cu Ateliers Sans Frontieres Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

- Pregateste licitatiile (documentatie, lansare)

- Acorda consultatii cu caracter juridic in toate domeniile dreptului;

- Redacteaza opinii juridice cu privire la aspecte legale ce privesc activitatea organizatiei;

- Redacteaza proiectele de contracte si negocieaza clauzele legale contractuale;

- Acorda asistenta, consultanta si reprezentare juridica organizatiei sau membrilor/beneficiarilor acesteia;

- Redacteaza acte juridice, atesta identitatea partilor, a consimtamantului, a continutului si a datei actelor incheiate, care privesc organizatia;

- Avizeaza si contrasemneaza actele cu caracter juridic;

- Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare;

- Semneaza la solicitarea conducerii, in cadrul reprezentarii, documentele cu caracter juridic emanate de organizatie;

- Elaboreaza rapoarte lunare de activitate

CERINTE

Cerinte:
- licentiat in stiinte juridice, minim 3 ani experienta relevanta,
- membru in Colegiul Consilierilor Juridici Municipiul Bucuresti
- cunostinte temeinice in domeniul achizitiilor bune cunostinte de drept civil, drept comercial, dreptul muncii experienta in domeniul organizatiilor non-profit

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Executive Search