Consilier juridic

STAR STORAGE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Furnizeaza servicii de consultanta, asistenta si reprezentare juridica
- Asista clientii interni in derularea activitatilor curente si le furnizeaza consultanta de specialitate juridica;
- Analizeaza si identifica cauzele generatoare de litigii;
- Reprezinta societatile din perimetrul de activiatte in orice faza judiciara sau in negocieri

CERINTE

- Studii superioare juridice;
- Minim 4 ani experienta efectiva pe un post de consilier juridic;
- Cunostinte solide drept comercial, drept civil, drept financiar si dreptul proprietatii intelectuale;
- Cunostinte foarte bune de operare PC;
- Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
- Abilitati excelente de comunicare verbala si in scris;
- Orientare catre client;
- Foarte bune ablilitati de planificare si organizare;

BENEFICII OFERITE

- Dezvoltare profesionala continua
- Salariu atractiv + schema de motivare
- Posibilitati de afirmare si promovare
- Mediu de lucru modern
- Echipa tanara, dinamica, profesionista

STAR STORAGE a fost fondata in anul 1999, ca urmare a nevoilor evidente in piata de solutii integrate la cheie, in domeniul stocarii, arhivarii si managementului de date si documente, devenind unul dintre furnizorii de top pe piata romaneasca.

Bazandu-se pe “cele mai bune” produse, care indeplinesc cerintele existente de aplicatii “mission critical”, STAR STORAGE oferasolutii integrate la preturi competitive, atat solutii pentru afaceri, cat si solutii de infrastructuraasociate. Portofoliul nostru de produse include echipamente de stocare (primaraon-line pe discuri magnetice, secundaranear-line pe discuri optice, off-line pe benzi magnetice), scanere profesionale, aplicatii software de capturade documente si date, aplicatii pentru arhivare electronica, management de documente si workflow.

in scopul maximizarii valorii furnizate clientilor, solutiile STAR STORAGE sunt completate de o listaextinsade servcii profesionale