CONSILIER JURIDIC

Phoenicia Hotels SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acordarea de consultanta de specialitate;
Intocmirea contractelor comerciale
Evidenta contracte, redactare si consiliere contracte, acte aditionale, evidenta Monitorului Oficial si instiintarea tuturor managerilor de departament despre noutatile legislative, evidenta si obtinerea de autorizatii.
Pregatirea si depunerea actelor pentru deschiderea noilor puncte de lucru inclusiv obtinerea, prelungire mandat administrator, prelungire valabilitate sedii, radiere puncte de lucru, pregatirea si depunerea acte cod CAEN, semnarea tuturor actelor cu caracter juridic.
Consultanta juridica cu privire la obtinerea permiselor de sedere si de munca pentru straini.
Recuperarea debitelor pe cale legala:
-introducerea actiunilor de somatii de plata.
Cunoasterea Codului Comercial
Documentare legislativa si informarea prompta asupra modificarilor si noutatilor legislative;

CERINTE

Licentiat in stiinte juridice;
Cunostinte operare PC:MS Office, legislatie computerizata;
Foarte bune abilitati de comunicare;
Capacitate de a lucra in echipa
Spirit analitic, atentie la detalii
Diplomatie
Integritate, simtul responsabilitatii

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant.
Posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara
Dezvoltarea unei cariere pe termen lung
Conditii de lucru moderne

DESCRIEREA FIRMEI

Companie hoteliera 4*