Consilier juridic

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Sefului Departamentului Juridic si nu are persoane in subordine
Responsabilitati:
- reprezinta societatea in instanta si formuleaza apararea societatii si/sau actiunile in instanta
- redacteaza notificari de reziliere, de punere in intarziere, somatii de plata, cesiuni de creanta, alte actiuni
- redacteaza si avizeaza contractele Departamentului Resurse Umane la cererea expresa a Directorului acestuia
- acorda consultanta juridica diferitelor departamente ale companiei
- intocmeste procesele verbale si hotararile Adunarii Generale
- intocmeste documentatiile necesare in relatiile cu institutiile statului si reprezinta societatea in vederea obtinerii actelor (Registrul Comertului, Instanta, Notariate, Politie...)
- asigura fluxul informational referitor la documente cu continut juridic intre departamentele societatii

CERINTE

Studii: juridice de specialitate (absolvite)
Experienta: minim 3 ani in domeniul juridic, activitate de asistenta si reprezentare in instanta
Limbi straine: engleza/franceza nivel mediu
Cunostinte PC: Word, Excel, PowerPoint
Abilitati de comunicare
Abilitati de analiza si sinteza si organizare
Capacitate de automotivare
Atentie, perspicacitate, constiinciozitate, initiativa

BENEFICII OFERITE

Salariul atractiv, bonuri de masa, Prime Pasti, Craciun si de concediu, asigurare de risc si accidente

Numai candidatii selectati vor fi anuntati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale