CONSILIER JURIDIC

ASTRA - UNIQA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Avizeaza din punct de vedere juridic dosarele de dauna;
• Studiaza problemele juridice cu privire la aplicarea legislatiei in domeniul asigurarilor si reasigurarilor;
• Intocmeste acte de natura procesuala: cereri de chemare in judecata, intampinari, cereri reconventionale, cereri de declarare a cailor ordinare si extraordinare de atac si motivarea acestora, interogatorii si raspunsuri la interogatorii, concluzii, note scrise etc;
• Formuleaza actiuni de regres si alte actiuni, exercita caile de atac legale si ia masurile necesare apararii intereselor societatii.

CERINTE

• Studii superioare juridice;
• Minimum 3 ani experienta in domeniul juridic al asigurarilor sau minimum 2 ani experienta in dreptul muncii;
• Cunostinte de operare computer (pachet Microsoft Office): nivel avansat;
• Engleza (citit, scris, vorbit): nivel avansat

Acesta este primul pas al dumneavoastra pentru a deveni unul din membrii echipei de profesionisti ai ASTRA - UNIQA.

Oricine stie ca cel mai de valoare bun al unei companii il reprezinta angajatii sai. Angajatii nostri sunt oameni motivati, energici, ambitiosi si doritori sa-si imbogateasca continuu experienta si cunostintele. Oferim un mediu de lucru performant, care furnizeaza angajatilor confort si satisfactie.
Daca sunteti o persoana activa si doriti sa lucrati intr-un mediu competitiv, cu perspective pe termen lung, va invitam sa aplicati pentru oricare din pozitiile disponibile in acest moment in cadrul companiei ASTRA - UNIQA. Veti beneficia de traininguri de specialitate si de experienta de peste 31 de ani pe care o demonstreaza de nenumarate ori consultantii nostri.
Daca doriti sa ne trimite-ti CV-ul, va rugam sa ne scrieti la adresa de E-mail:

diana.raceala@astrasig.ro