CONSILIER JURIDIC

International Business Intermediates SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

•recuperare creante: gestionare baze de date primite in lucru; contactare debitori telefonic si via email; negociere termene de plata; mentinere contact cu debitorii; redactare somatii de plata, invitatii la conciliere, etc.; redactare si comunicare de rapoarte periodice catre clienti privind stadiul dosarelor
•consiliere juridica: redactare contracte, procese-verbale, notificari, somatii de plata, acte modificatoare ale societatilor comerciale si alte documente cu character juridic
•ofertare si negociere, telefonic si in cadrul intalnirilor, catre si cu posibili client ai societatii in scopul transformarii ofertei intr-un contract

CERINTE

•studii superioare juridice
•experienta in domeniul juridic ( recuperari creante, negocieri contracte, redactare documente, etc ) va fi considerata un atu
•abilitati de a promova si vinde serviciile societatii
•diplomat, spirit analitic, bun negociator, abilitati de relationare interpersonala, responsabil, rezistent la stres, prezentabil

BENEFICII OFERITE

•un mediu de lucru in care loialitatea, atitudinea proactiva si profesionalismul sunt recunoscute, apreciate si recompensate
•posibilitatea de a lucra intr-o echipa instruita in spiritul European
•salariu fix si bonusuri in functie de realizari
•training intern

International Business Intermediates, companie romano-olandeza specializata in servicii de recuperare creante, este in cautarea unei persoane care sa se alature unei echipe dinamice, tinere si motivate!

Consideri ca detii competente in sensul responsabilitatilor descrise? Consideri ca indeplinesti cerintele postului? Consideri oferta atractiva? Daca raspunsul este pozitiv, te asteptam!