Consilier Juridic

TeamNet International S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizarea, perfectarea, redactarea si vizarea actelor juridice, contractelor, acordurilor si corespondetei juridice;
- Intocmirea de documentatii pentru obtinerea de avize , autorizatii si certificate necesare activitatii societatii si desfasurarii raporturilor contractuale ale acesteia;
- Reprezentarea intereselor societatii in fata autoritatilor sau in fata altor organe administrative sau private (de exemplu: ORDA, OSIM);
- Pregatirea de dosare pentru infiintare societati comerciale – redactare/inregistrare Oficiul Registrului Comertului;
- Redactarea si inregistrarea la Oficiul Registrului Comertului a inscrierilor de mentiuni care privesc modificarea actului constitutiv
- Respectarea termenelor limita de predare a lucrarilor, impuse de catre managerul de departament si de conducerea societatii.
- Urmarirea actualizarilor legislatiei, si informarea departamentele societatii in legatura cu acestea;
- Intocmirea de rapoarte si situatii necesare departamentelor societatii.

CERINTE

- Pregatire: studii superioare de specialitate;
- Experienta: minim 2 ani;
- O buna cunoastere si experienta in aplicarea legislatiei comerciale, de munca, precum si a legislatiei fiscale;
- Excelente abilitati de comunicare, putere de concentrare si capacitate de sinteza;
- Bune cunostinte de operare PC (Word, Excel, Outlook).
- Bune cunostinte de limba engleza - scris si vorbit;
-Reprezinta un plus: solide cunostinte in legislatia privind achizitiile publice, drepturile de autor, proprietate intelectuala, accesarea fondurilor structurale, pensii si alte drepturi de asigurari sociale, dreptul muncii.

TeamNet International, companie de dezvoltare software cu peste 7 ani de experienta si 150 de specialisti, membri ai grupului Asesoft, parteneri Oracle, parteneri Gold Microsoft, certificati ISO 9001:2000.

TeamNet este orientata spre perfectionarea continua a membrilor sai.
Dezvoltarea personala si profesionala a membrilor TeamNet este o valoare importanta a culturii noastre organizationale.Membrii TeamNet sunt instruiti permanent pentru a fi la curent cu cele mai noi tehnologii IT.

Scopul nostru este sa oferim solutii IT, folosind cele mai noi tehnologii pentru imbunatatirea productivitatea, eficienta si performanta afacerii clientilor nostri.