CONSILIER JURIDIC

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Redacteaza diferite tipuri de contracte standard folosite in relatia cu clientii ;
- Avizeaza contractele ce urmeaza a se incheia cu clientii si participa la negocieri;
- Pregateste documentele in vederea inchierii contractelor cu clientii si incheie in numele societatii aceste contracte;
- Urmareste activitatea de obtinere a creditelor de catre clientii societatii;
- Asigura legatura intre societate si clientii acesteia in etapa contractarii ;
- Calculeaza taxe notariale;
- Gestioneaza, imbunatateste si completeaza la zi baza de date cu privire la contractele incheiate cu clientii;
- Tine evidenta contractelor clientii, a termenelor de plata si a limitelor de creditare.

CERINTE

- Studii universitare de specialitate juridica (Facultatea de drept)
- Experienta anterioara - 3 ani (experienta in domeniul real estate, contracte comerciale constituie un avantaj)
- Cunostinte de specialitate solide: drept civil, comerical, financiar.
- Limba engleza - nivel mediu
- Permis de conducere - categoria B
- Dinamism
- Abilitati de comunicare
- Abilitati de negociere si persuasiune
- Orientare catre client

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist si provocator;
Posibilitati de dezvoltare profesionala prin cursuri de specialitate;

Numai candidatii care indeplinesc cerintele mentionate vor fi contactati.

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR este o societatea comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul dezvoltarii imobiliare .A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
Principalele categorii de servicii oferite sunt dezvoltarea si contractarea de locuinte in propriile ansambluri rezidentiale, precum si dezvoltarea de spatii de birouri - clasa A.