Consilier Juridic

Eurojobs Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- redacteaza si urmareste derularea contractelor comerciale;
- redacteaza adrese, notificari, hotarari AGA, diferite cereri si imputerniciri / delegatii;
- reprezinta societatea in relatia cu institutiile de stat si private;
- urmareste si informeaza cu privire la modificarile intervenite in domeniul legislativ;
- actualizeaza permanent baza de date privind documentele juridice incheiate de societate.

CERINTE

licentiat in stiinte juridice
- minim 1 an pe o pozitie similara
- cunostinte Limba Engleza (scris si vorbit)
- cunostinte Limba Germana (constituie avantaj)
- cunostine Microsoft Office
- abilitati excelente de comunicare
- spirit analitic si meticulozitate

BENEFICII OFERITE

- Lucrul intr-un mediu dinamic;
- Reale oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial atractiv

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane, cauta pentru clientul sau Societate comerciala aflata pe piata romaneasca de 7 ani, membra a unui grup din Austria (producatorul nr. 1 pe plan european al echipamentelor de jocuri de noroc) un Consilier Juridic cu experienta in domeniul legal. (vorbitor de limba germana).