CONSILIER JURIDIC

SC TRENKWALDER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala ce activeaza in domeniul serviciilor financiare.

- Sa verifice legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare;
- Redacteaza impreuna cu departamentele de specialitate, cerintele impuse de BNR / alte institutii ce reglementeaza si monitorizeaza activitatea specifica Societatii (IFN-urilor);
- Urmareste implementarea legislatiei specifice activitatii societatii si raportarile obligatorii catre BNR;
- Monitorizeaza infiintarea, autorizarea si desfiintarea punctelor de lucru;
- Redacteaza contractele cu clientii societatii;
- Reprezinta societatea in fata organelor de control.

CERINTE

- Studii superioare juridice;
- Minim 5ani experienta efectiva pe un post de consilier juridic;
- Cunostinte foarte bune de operare PC;
- Cunostinte avansate de limba engleza sau franceza;
- Abilitati excelente de comunicare verbala si in scris;
- Orientare catre client;
- Foarte bune ablilitati de planificare si organizare;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atrctiv;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu de lucru profesionist si dinamic;

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti, Constanta, Ploiesti, Galati, Iasi.