Consilier juridic

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Furnizeaza servicii de consultanta, asistenta si reprezentare juridica
- Asista clientii interni in derularea activitatilor curente si le furnizeaza consultanta de specialitate juridica;
- Analizeaza si identifica cauzele generatoare de litigii;
- Reprezinta societatile din perimetrul de activiatte in orice faza judiciara sau in negocieri

CERINTE

- Studii superioare juridice;
- Minim 4 ani experienta efectiva pe un post de avocat / consilier juridic;
- Cunostinte solide drept comercial, drept civil si drept financiar;
- Cunostinte foarte bune de operare PC;
- Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
- Abilitati excelente de comunicare verbala si in scris;
- Orientare catre client;
- Foarte bune ablilitati de planificare si organizare;

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management)

Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR)