Consilier juridic

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofera consultanta pe subiecte de legislatia muncii atat managementului cat si salariatilor;
Intocmeste documente legale in conformitate cu legislatia romana si cu politica companiei;
Reprezinta compania in relatia cu diverse organe abilitate;
Participa la negocieri si intalniri pe probleme legate de dreptul muncii;
Gestioneaza relatiile sociale din cadrul firmei.

CERINTE

Absolvent studii superioare de specialitate (Drept);
Minim 2 ani experienta intr-un post similar (in domeniul legislatiei muncii);
Bune abilitati de operare PC (Word, Excel, Powerpoint);
Persoana dinamica, responsabila si integra, cu spirit de echipa, abilitati de organizare si prioritizare, de rezolvare a problemelor si luare a deciziilor.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.