CONSILIER JURIDIC

SC BULROM GAS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- reprezentarea societatii in fata instantelor judecatoresti - drept comercial, civil
- intocmirea si avizarea pentru legalitate a contractelor comerciale, civile si a altor acte juridice;
- exprimare de opini juridice la solicitarea conducerii societatii si a departamentelor acesteia,
- intocmirea formalitatilor prealabile executarii silite si colaborarea cu organele de executare silita;
- asigurarea relatiilor cu Oficiul Registrului Comertului: infintari puncte de lucru, completari obiect de activitate, etc;
- colaborarea cu avocatii societatii - in vederea rezolvarii situatiilor juridice care necesita un grad inalt de expertiza juridica;
- tinereala zi evidentei privind cauzele juridice, termenele proceselor;

CERINTE

- consilier juridic cu 2 ani experienta practica in drept comercial si reprezentare in fata instantelor de judecata
- solide cunostinte de drept civil si drept comercial,
- perseverenta, serizitate,
- utilizare PC

BENEFICII OFERITE

salariu motivant in functie de expertiza
bonuri de masa
telefon serviciu

S.C. BULROM GAS IMPEX S.R.L. Bucuresti face parte din sectorul de activitate al productiei si distributiei de combustibili auto, respectiv GPL - combustibil alternativ la cei traditionali. Obiectul principal de activitate al societatii il constituie cumpararea, vanzarea, livrarea, transportul, montarea si punerea in functiune a instalatiilor de tip SKID pentru gaz petrolier lichefiat (GPL),producerea si distribuirea acestuia (GPL).