Consilier Juridic

BANCA ROMANEASCA SA - MEMBER OF THE NATIONAL BANK OF GREECE GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea situatiilor juridice ce apar la nivelul sucursalelor aflate in portofoliu;
- Notificarea actelor judiciare si extrajudiciare;
- Intocmirea si adresarea protestului de neplata;
- Alte activitati care potrivit legii sunt de competenta consilierului juridic.

CERINTE

- Studii superioare juridice (diploma de licenta);
- Minim 1 an experienta bancara;
- Limba engleza – cel putin nivel mediu
- Abilitati operare PC (Word, Excel);
- Abilitati excelente de comunicare si negociere;
- Initiativa si capacitate de organizare;
- Spirit de echipa.

Banca Romaneasca este parte a Grupului National Bank of Greece (NBG), grup ce detine o pozitie dominanta pe piata serviciilor financiare din Europa de Sud Est, avand un portofoliu de 10 milioane de clienti.
In decembrie 2003, NBG a achizitionat pachetul majoritar la Banca Romaneasca, detinand in prezent 87,14% din capitalul social al acesteia.
In ultimul an, Banca Romaneasca si-a consolidat pozitia pe piata romaneasca marindu-si semnificativ cota de piata pe segmentul clienti persoane fizice.

Daca doresti sa te alaturi echipei BANCA ROMANEASCA si indeplinesti cerintele descrise mai sus, trimite-ne CV-ul, insotit de o scrisoare de intentie (in care sa precizezi pozitia pentru care doresti sa candidezi), pana la data de 29.09.2006, la adresa: Banca Romaneasca, Divizia Resurse Umane, Union Center, str. Ion Campineanu nr. 11, sector 1, Bucuresti, fax 021 3059262 , mentionand codul de referinta HR.

Vor fi contactati pentru interviu numai candidatii care corespund cerintelor mentionate.