CONSILIER JURIDIC

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- redacteaza contracte cvile si comerciale si verifica legalitatea contractelor incheiate de alte departamente
- reprezinta interesele societatii in relatia cu autoritatile publice sau cu diverse institutii private (primarii, notari, Oficiul Registrului Comertului, etc)
- monitorizeaza si analizeaza legislatia, informand celelalte departamente cu privire la modificarile nou aparute
- participa la intocmirea tuturor actelor pentru demararea actiunilor in justitie

CERINTE

- licentiat in stiinte juridice
- experienta minim 3 ani in functia de consilier juridic
- cunostinte de drept comercial si civil (cunoasterea Legii nr. 31/1990 si a Legii nr. 26/1990 constituie un avantaj)
- experienta pe Registrul Comertului, OSIM si alte autoritati ale statului
experienta in instanta pe dosare civile, comerciale si penale si dreptul muncii

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- conditii de lucru placute;
- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- asigurare medicala privata gratuita;

Suntem un trust de presa tanar, dar avem in portofoliu publicatii cu istorie pe piata media romaneasca.
¿Adevarul¿ este un cotidian de traditie, iar publicatiile ¿Dilema Veche¿, ¿Dilemateca¿ si ¿Romania literara¿ sunt proiecte inedite care au creionat drumul presei cultural-literare la inceputul anilor `90. ¿Click¿ este un cotidian cu o existenta mai scurta, dar cu o ascensiune rapida in bransa tabloidelor.