Consilier Juridic

Finit Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

Finit C&M SRL este in cautare de oameni talentati si motivati, care doresc sa lucreze pentru una dintre cele mai bune companii in domeniu consultantei de afaceri ( www.finit.ro).

Angajam:

Consilier juridic
pentru sediul din Bucuresti:

Descrierea postului:
Asigura consultanta, asistenta si reprezentarea juridica a persoanei juridice in favoarea careia exercita profesia
Apara drepturile si interesele legitime ale persoanei juridice in favoarea careia exercita profesia in raporturile lor cu autoritatile publice, institutiile de orice natura, precum si cu orice persoana juridica sau fizica, romana sau straina
Avizeaza si contrasemneaza acte cu caracter juridic in conditiile legii
Intocmeste cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului
Redacteaza opinii juridice cu privire la spectele legale ce privesc activitatea persoanei juridice in favoare careia exercita profesia
Redacteaza proiecte de contracte
Negociaza clauzele contractuale legale
Redacteaza acte juridice
Atesta identitatea partilor, a consimtamantului, a continutului si a datei actelor incheiate care privesc persoana juridica in favoarea careia exercita profesia
Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare
Semneaza la solicitarea conducerii, in cadrul reprezentarii, a documentelor cu caracter juridic emanate de la persoana juridica reprezentata
In conditiile in care actul juridic supus avizarii pentru legalitate nu este conform legii, consilierul juridic va formula un raport de neavizare in care va indica neconordanta acestuia cu normele legale, in vederea refacerii actului
Asigura respectarea si aplicarea tuturor deciziilor interne ale societatii
Realizare due dilligence
Cunostinte in domeniul dezvoltarii si promovarii imobiliare

CERINTE

Membru al Colegiului Consilierilor Juridici
Experienta in domeniu - minim 3 ani
Cunostiinte foarte bune de limba engleza(proba eliminatorie)
Cunostiinte de drept comercial, dreptul muncii, drept financiar - fiscal, drept de proprietate intelectuala, legea 31/1990
Cunostinte MS Office (word, Excel)
Abilitati de comunicare
Atentie distributiva
Rezistenta la stres si la efort

BENEFICII OFERITE

Cladeste-ti un viitor mai bun intr-o companie de succes!

Finit Grup Romania iti ofera un mediu dinamic si competitiv, cu un management modern si experimentat. Orientarea catre client, atitudinea proactiva, profesionalismul, promptitudinea reprezinta principii care guverneaza activitatea echipei noastre. Performantele tale vor fi recunoscute si vei avea oportunitati reale de dezvoltare a carierei in cadrul grupului

Contact

Doar candidatii selectati vor fi contactati. Va rugam trimiteti CV-ul si scrisoarea de intentie la adresa office@finit.ro

Finit Grup este compus din firme care au ca directie de dezvoltare domeniul investitiilor financiare in sectoarele economice cu rata mare de dezvoltare si cu perspective de crestere economica semnificativa , in contextul economic al Romaniei si al UE.
Principalele domenii de activitate ale grupului sunt:
Domeniul imobiliar
Domeniul finaciar ( finantare proiecte diverse )
Consultanta financiara si financiar-contabila
Domeniul IT
Domeniul Advertisingului
Principala preocupare a grupului finit este aceea de a oferi servicii de calitate foarte buna si in termenele stabilite.