Consilier Juridic

Sinapsa Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii principale:
1. Intocmirea si avizarea actelor cu caracter juridic;
2. Reprezentarea in instanta;
3. Mentinerea relatiei cu institutiile statului;
4. Organizarea activitatii si a documentelor

CERINTE

- experienta profesionala in calitate de Consilier Juridic in cadrul unor firme private intre 2-5 ani;
- cunoasterea legislatiei (in principal legea 31/1990 Codul Muncii);
- cunostinte avansate de limba engleza(scris, citit, vorbit);
- experienta in relatia cu Registrul Comertului;
- permis de conducere (decontare benzina in cazul disponibilitatii de a folosi masina proprie in interes de serviciu) sau/si disponibilitatea pentru munca de teren.
- persoana energica dinamica cu simtul responsabilitati;

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant in functie de experienta si cunostinte;
- mediu de lucru placut;
- formare profesionala continua;
- posibilitati de promovare;

M-Grup reprezinta un ansamblu de 15 de companii cu activitãti diverse, orientate în principal cãtre sectoarele farmaceutic/IT/imobiliar/productie.
Numarul de angajati pe Bucuresti este in prezent de aproximativ 1000.