Consilier Juridic

Search Corporation

Job expirat

RESPONSABILITATI

- acordarea de consultanta juridica in Dreptul Comercial, Dreptul Muncii, Dreptul Financiar/ Fiscal, Drept Civil si Penal
- avizarea, la cererea organelor de conducere, a legalitatii masurilor ce urmeaza a fi luate pentru buna desfasurare a activitatii societatii, precum si a oricaror acte care pot angaja raspunderea societatii
- participarea la negocierea contractelor
- avizarea proiectelor de contracte sau a proiectelor oricaror acte cu caracter juridic ce au legatura cu activitatea societatii
- reprezentarea intereselor societatii în fata instantelor judecatoresti, a altor organe jurisdictionale sau autoritati publice
- efectuarea demersurilor necesare la Oficiul Registrului Comertului si la Birourile de Carte Funciara
- urmarirea aparitiei dispozitiilor cu caracter normativ si semnalarea organelor de conducere a sarcinilor ce revin societatii potrivit acestor dispozitii
- rezolvarea oricaror altor lucrari cu caracter juridic

CERINTE

- absolvent al Facultatii de Drept
- avocat inscris in Baroul Bucuresti sau consilier juridic definitiv inscris in Colegiul Consilierilor Juridici Bucuresti
- experienta in domeniu minim 3 ani
- cunostinte foarte bune limba engleza
- cunostinte foarte bune Excel, Word

BENEFICII OFERITE

Firma ofera salariu competitiv si posibilitatea consolidarii carierei intr-o firma mare, de nivel international

Search Corporation este o firma romaneasca de engineering, de 15 ani lider pe piata serviciilor de proiectare, consultanta, planificare, managementul proiectelor de infrastructura rutiera si cercetare