Consilier Juridic

Consumer Product Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura asistenta juridica si urmareste respectarea legalitatii in activitatea companiei;

- verifica toate actele juridice incheiate de societate, asfel incat acestea sa corespunda din punct de vedere al cadrului legal aplicabil;

- redacteaza contracte, deciziile luate de societate, actele de personal;

- acorda consultanta privind contractele comerciale;

- monitorizeaza si completeaza baza de date privind actele juridice incheiate de societate;

- reprezenta societatii in relatia cu Registrul Comertului (infiintarea de noi societati, mentionarea actelor aditonale la statut), OSIM (obtinerea certificatelor de marca), instanta;

- obtine certificate necesare pentru participarea la licitatii, vanzari;

- informeaza angajatii asupra noilor modificari legislative si implicatiile in activitatea acestora;

CERINTE

- studii superioare juridice

- minim 1 an experienta in drept comercial, dreptul muncii, drept civil

- foarte buna comunicare, rigurozitate, implicare

- abilitati de analiza, planificare si organizare

- limba engleza nivel mediu

- cunostinte de operare PC(MS Office)

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet compensatoriu motivant precum si oportunitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu dinamic si competitiv.

Companie ce activeaza in domeniul FMCG, distribuitor al unei game variate de produse de larg consum.