Consilier Juridic

Business Equilibrium SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Face demersurile pentru obtinere de aprobari si autorizatii specifice domeniului de activitate a companiei
Redacteaza si avizeaza contracte cu clienti si furnizori, notificari, somatii si alte documente oficiale specifice
Participa la negocierea contractelor;
Asigura asistenta juridica si urmareste respectarea legalitatii in activitatea companiei;
Reprezinta societatea in instante;
Monitorizeaza noutatile de ordin legislativ de interes si informeaza managementul companiei asupra acestora
Ofera suport juridic specific tutror departamentelor din cadrul companiei

CERINTE

Studii superioare juridice
2 ani experienta pe o pozitie similara
Limbi straine: engleza avansat, franceza reprezinta avantaj
Operare PC: Pachetul Office nivel avansat
Persoana comunicativa si sociabila, cu putere de analiza, rezistenta la stress, in conditiile unor termene de raportare strinse si foarte precise.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Laptop
Telefon + sim card
Masina de servciu

DESCRIEREA FIRMEI

Business IQ recruteaza pentru clientul sau:
Grup de telefonie international specializat in comercializarea telefoanelor si serviciilor gsm, in retail si distributie cu peste 600 de magazine in Romania si Europa

Business IQ is specialized in providing recruitment and selection services on the Romanian market. We focus on the specifics of your industry and help you make informed decisions about the right people for your business.
We help our clients communicate, attract and select the best professionals and support our partners in the area of image building and recruitment.
Visit www.ecareer.ro for more information on our open positions.