Consilier Juridic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza si avizeaza lucrarile cu caracter juridic la nivelul Sucursalei la care a fost desemnat sa acorde asistenta juridica.
- Reprezinta si sustine cauzele companiei in fata instantelor de judecata conform repartitiei dispuse de Directorul Sucursalei.
- Efectueaza lucrari cu caracter juridic ( actiuni, intampinari, motive de apel/recurs etc. ).
- Depune prin registratura la instantele judecatoresti actiuni si orice alte acte necesare pentru solutionarea cauzelor aflate pe rol.
- Intocmeste contractele comerciale, tine evidenta contractelor existente, urmareste termenele.
- Redacteaza acte juridice, atesta identitatea partilor, a consimtamantului, a continutului si a datei actelor incheiate.

CERINTE

- Experienta profesionala: 3-5 ani.
- Studii superioare juridice.
- Cunostinte de drept comercial, civil, dreptul muncii, Legea 31/1990.
- Abilitati de organizare si planificare, abilitati de comunicare si relationare, rezistenta la lucrul sub stres.
- Cunostinte PC: MS Office (Word, Excel), Internet.
- Limbi straine: engleza - minim nivel mediu.
- Constituie un avantaj exeprienta medie in domeniul licitatiilor, si al reprezentarii in instanta.
- Carnet de conducere: categ. B reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial in functie de experienta si cunostintele dovedite.

- Numai persoanele selectate vor fi contactate!