Consilier Juridic

eMAG.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

-analizeaza contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale si civile si intereselor companiei reprezentate;
-analizeaza contractele de munca intre companie si angajati si propune solutii pentru buna desfasurare a activitatii;
-analizeaza toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse;
-actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie persoanelor interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora;
-solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei din punct de vedere legal;
-apeleaza la specialisti din domeniu, in cazul in care problemele aparute sunt mai presus de cunostintele sale si experienta sa;
-reprezinta compania in instanta in cazuri de litigii aflate in domeniul sau de responsabilitate;
-consiliaza managementul in legatura cu normele, regulile si legile in vigoare pentru desfasurarea activitatii specifice fiecarui department

CERINTE

-licentiat Stiinte Juridice
-minim 3 ani experienta in pozitia de consilier legislativ si/sau juridic sau avocat
-cunostinte solide in Dreptul Muncii, Civil, Comercial si Comunitar;
-cunostinte operare calculator si MS Office
-vorbitor de limba engleza, fluent
-bun negociator,
-spirit de echipa,
-bun comunicator
-autocontrol
-capacitate de analiza si sinteza

Lider in comertul electronic romanesc, eMAG.ro a fost lansat in 2001, din dorinta de a oferi tuturor acces la un site de vanzari online competitiv. De la sisteme si componente PC, in doar cinci ani de zile, am marit si diversificat constant gama produselor comercializate, ajungand astazi sa oferim vizitatorilor si, implicit, clientilor nostri o oferta variata, completa. Un site usor de vizitat, cu un sistem de navigare intuitiv, promptitudine in consilierea clientilor, multitudinea optiunilor din care clientii au de ales sunt cateva din motivele pentru care astazi eMAG.ro este accesat de mai mult de 25.000 de vizitatori in fiecare zi.