Consilier juridic

Evolve Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

-gestioneaza documentele legale originale ale firmelor din grup (4 firme);
-intocmeste, modifica, actualizeaza, tine evidenta contractelor firmelor din grup;
-participa la negocierea contractelor (in limita unei delegatii);
-elaboreaza si transmite raspunsuri la cererile de oferta primite de societate;
-pregateste lista lunara a sumelor de facturat conform contractelor in derulare;
-acorda consultanta juridica intern si pentru clientii grupului;
-gestioneaza integral lucrarile solicitate de la intern sau din partea clientilor grupului la Registrul Comertului;
-actualizeaza procedurile de lucru ale departamentului juridic.

CERINTE

-are solide cunostinte de drept civil, drept comercial, drept statutar, drept fiscal, dreptul muncii ¿ drept societar;
-are experienta pe lucrari la Registrul Comertului;
-este absolvent de studii superioare de specialitate;
-cunoaste foarte bine limba engleza si operarea PC;
-are abilitati de negociere, comunicare, de utilizare corecta a limbii romane;
-poate lucra in regim de program prelungit si de stres;
-are o mare disponibilitate de deplasare in teritoriu;
-poseda permis de conducere auto (constituie un avantaj, dar nu este o cerinta obligatorie).

BENEFICII OFERITE

-salariu fix + comision lunar in valoare de 20% din lucrarile tarifate ale departamentului juridic (sau 50% din lucrarile solicitate de clienti recomandati sau adusi de angajatul in cauza)
-bonuri de masa reprezentand contravaloarea a 45 EUR lunar
-decontarea abonamentului RATB sau Metrorex, sau decontarea unui plin de combustibil lunar
-se organizeaza training-uri de specialitate, precum si, in prezent, cursuri de limba engleza de afaceri

Evolve Group este o agentie de resurse umane ce ofera servicii complete pentru evaluarea personalului, intocmirea de fise de post, precum si pentru recrutarea si selectia de noi angajati. Consultantii Evolve sunt absolventi de studii de specialitate: psihologi, sociologi si analisti cercetare de piata.