Consilier juridic

MANPOWER ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie leader pe piata romaneasca in furnizarea de echipamente de laborator, reactivi, consumabile si serviciile aferente (service, instruire, instalare);

Responsabilitatile principale ale job-ului:
- Oferirea de consultanta juridica in relatia companiei cu autoritatile (ministere, inspectorate etc);
- Mentinerea relatiei din punct de vedere juridic cu furnizorii si clientii companiei (corespondenta, urmarirea derularii contractelor, contracte in litigiu, organizarea dosarelor de licitatii);
- Oferirea de consultanta in activitatile curente ale companiei (legislatia muncii).

CERINTE

- Absolvent/a de studii superioare juridice;
- Autorizatie din partea Uniunii Juristilor din Romania, reprezinta un avantaj;
- Experienta minim un an intr-o activitate juridica (de preferat, intr-o companie internationala de import si distributie);
- Experienta in lucrul cu contracte, litigii, participarea la licitatii reprezinta un plus;
- Cunostinte bune de legislatia muncii;
- Limba engleza-nivel avansat;
- Abilitati foarte bune de comunicare, relationare si lucru in echipa;
- Capacitate buna de analiza si sinteza;
- Persoana organizata, pasionata de domeniu.

BENEFICII OFERITE

- Sansa dezvoltarii unei cariere in domeniul juridic intr-o activitate complexa si dinamica;
- Pachet salarial motivant.

Manpower Romania este agentia de recrutare si plasare de forta de munca temporara si permanenta mereu aproape de tinerii studenti si absolventi.
Va cunoastem calitatile, asteptarile, dorintele, nevoile, cautarile si va oferim tot sprijinul nostru in construirea carierei la care visati. Impartasim astfel convingerea ca in orice loc este nevoie mereu de tineri valorosi.
Prin partenerii nostrii, companii de succes in toate domeniile de activitate, va propunem proiecte temporare si permanente care va dau sansa sa castigati o experienta cat mai vasta in medii de lucru diverse.
* Transmiterea unui CV ca raspuns la acest anunt direct pe site presupune acordul dumneavoastra fata de vizualizarea, procesarea si analizarea datelor dumneavoastra personale de catre reprezentantii Manpower Romania si de catre terti.